Cena

Podstawowymi czynnikami wpływającymi na cenę budowy drewnianego domu z bali są :

  • wielkość konstrukcji oraz powierzchnia ścian zewnętrznych i wewnętrznych,
  • sposób wykończenia (m.in. rodzaj drewna na wykonanie podłóg),
  • stopień wykończenia.

Oprócz wskazanych powyżej parametrów niezwykle istotny jest rodzaj, ilość i rozmiary stolarki okiennej i drzwiowej. Korzystając z wiedzy i doświadczenia w budowie zdobytego na przestrzeni lat, jesteśmy w stanie stwierdzić, że koszt konstrukcji takiego obiektu to około 40 procent ceny całkowitej. Mówiąc o konstrukcji, mamy na myśli ściany nośne, belki stropowe i dachowe, dodatki w postaci wiaty czy ganku, a także montaż na gotowym fundamencie. Z każdym Klientem ustalamy indywidualnie sposób wykończenia domu z bali, a także koszty z tym związane, w związku z czym inwestor ma zawsze jasność co do tego ile będzie musiał zainwestować, aby stworzyć od podstaw wymarzony budynek mieszkalny.

Istotny wpływ ma również stopień skomplikowania konstrukcji, a więc liczba ścian, wycięć narożnych czy metrów bieżących zastosowanych bali.

 

Orientacyjny wachlarz cenowy

 

Metr kwadratowy konstrukcji domu w stanie surowym to najczęściej 760 zł netto, a cena w tym przypadku dotyczy obiektów posiadających powierzchnię od 80 do 140 m2. Warto w tym miejscu zaznaczyć, iż w przypadku większych powierzchni maleje cena za 1m2. Na cenę wpływają także gatunek użytego drewna oraz grubość bali, z których budowany jest dom. W naszej ofercie znajdują się bale prostokątne, o grubościach od 28 do 220 mm oraz bale okrągłe o średnicach od 14 do 48 cm.

Łączny koszt ustawienia konstrukcji gotowej do wykończenia i posiadającej powierzchnię 120 m2 to około 110 tysięcy zł.

Orientacyjną cenę jesteśmy w stanie podać Państwu po przesłaniu planów domu oraz określeniu podstawowych parametrów takich jak: wybór pokrycia dachu czy wskazanie typu bali do budowy domu.

 

Realizacja zamówienia

 

Zamówienie domu realizowane jest po podpisaniu umowy oraz wpłaty zaliczki.

  • zaliczka przeważnie wynosi około 1/3 wartości domu,
  • czas produkcji wszystkich niezbędnych elementów wynosi około 6 – 8 tygodni,
  • czas montażu trwa ok. 7-8 dni roboczych do stanu surowego otwartego.