Wygląd

Przy podjęciu niezwykle ważnej decyzji na temat inwestycji we własne, cztery kąty, liczą się nawet najmniejsze szczegóły. Zdajemy sobie sprawę z tego, że zastanawiają się Państwo, jak może wyglądać dom, w którym Państwo w przyszłości zamieszkają. Dlatego przedstawiamy szczegółowe informacje o etapie budowy domu, wyglądzie ścian zewnętrznych i wewnętrznych, dachu czy nawet drzwi oraz okien. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, a w razie jakichkolwiek dodatkowych pytań mogą Państwo kontaktować się bezpośrednio z naszymi specjalistami z branży budowlanej.

 

Etapy budowy

Wykonywane przez firmę budowlaną MARUX drewniane domy z bali budowane są w siedzibie producenta, ponieważ występuje konieczność odpowiedniego i precyzyjnego dopasowania bali. Cała konstrukcja jest następnie rozbierana, aby została przetransportowana na plac budowy inwestora. Dostarczamy wszystkie elementy konstrukcyjne w takiej kolejności, aby budowanie domu było sprawne oraz szybkie.

Co bardzo ważne – przed przystąpieniem do prac montażowych należy wcześniej przygotować odpowiedni fundament oraz zapewnić dobry dojazd maszynom budowlanym. Równie ważne przed budową domu jest doprowadzenie wody i energii. Jeśli chodzi o prace montażowe instalacji wodnych i elektrycznych, to można je wykonać podczas łączenia ze sobą elementów konstrukcyjnych, ponieważ bardzo często istnieje możliwość „ukrycia” tych instalacji.

Ostatnim etapem naszej działalności może być wykończenie domu:

Ściany i sufit

Ściany zewnętrzne mają wygląd okrągłych bali, które są ułożone jedna na drugiej, wzdłuż ścian domu. Zarówno ściany zewnętrzne, jak i wewnętrzne, a także sufit, mogą mieć kolor naturalnego drewna (w zależności od użytego gatunku) lub każdy dowolny. Belki elewacyjne oraz ściany wewnątrz domu można poczernić lub pokryć farbą czy bejcą w każdym dostępnym kolorze/
W narożnikach domów widoczne są zakończenia bali, które stanowią największą „atrakcję” dla oka. Nie ma także przeszkód, aby pokryć powierzchnię ścian płytkami czy mozaiką. Najczęściej takie rozwiązania wybierane są przy wykończeniach łazienek bądź części kuchni.

Dach

Dach pokryty jest standardowo dachówką bitumiczną – w kilku kolorach do wyboru. Możliwe jest krycie strzechą, co znacznie zwiększa właściwości izolacyjne budynku oraz dodaje mu bardziej dystyngowanego wyglądu. Oddala to też konieczność jego remontu na wiele lat.

Nie ma przeciwwskazań do pokrycia dachu dowolnym materiałem (dachówka, blacha itd.). Dzięki dobraniu odpowiedniego rodzaju dachówki można nadać całej konstrukcji budowlanej nowego wymiaru. Szczególnie często kolor dachówki dobierany jest także do koloru okien czy drzwi zewnętrznych. Stanowi to estetyczną i elegancką całość, która definitywnie jest godna podziwu.

Drzwi i okna

Wygląd drzwi oraz okien zależy wyłącznie od upodobań oraz gustu naszych Klientów – zawsze dostosowujemy swoją ofertę do ich indywidualnych preferencji, jednocześnie zawsze zwracając uwagę na fachowe doradztwo ze strony naszych budowlańców. Wielkość drzwi czy okien również może być dowolna. Przygotujemy rozwiązanie na miarę potrzeb naszych Klientów, od wielkich drzwi balkonowych, po małe okna „wentylacyjne”. Często w domach drewnianych z bali stosuje się okna dachowe lub lukarny z wolim okiem, które nadają budowli klasycznego charakteru.

 

Wykończenie wnętrz

Jeśli chodzi o wykończenie wnętrz, to ograniczenie stanowi dla nas jedynie własna wyobraźnia – nawet najbardziej niestandardowe pomysły naszych Klientów będą mogły być urzeczywistnione. Domy z bali z zewnątrz mogą wyglądać jak tradycyjny, drewniany dom, natomiast wewnątrz być synonimem nowoczesności i oryginalności. Podłogę czy ściany możemy wyłożyć w dowolny sposób: płytkami ceramicznymi, kamieniem, szklaną mozaiką itd.

Oprócz zmiany stylu we wnętrzach domów drewnianych możemy także wpłynąć na ich funkcjonalność, na przykład montując ogrzewanie podłogowe, które nie koliduje z naturalnymi materiałami, z którego dom został wykonany. Uzupełnieniem naszej oferty jest produkcja schodów, balustrad i barierek.

Wykonywane przez nas domy z bali nie muszą mieć jednak wyłącznie charakteru chaty góralskiej – istnieje również możliwość adaptacji dowolnego projektu, a co za tym idzie, realizacji architektury nowoczesnej. Wbrew pozorom, nowoczesna bryła budynku nie kłóci się z belkową strukturą ścian.
Domy budowane w proponowanej przez nas technologii najpiękniej prezentują się w bezpośrednim otoczeniu przyrody, bez znaczenia czy będą to góry, morze, czy jeziora, albo tylko lasy.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych naszą ofertą do spotkania lub kontaktu z przedstawicielami MARUX. Do każdego Klienta podchodzimy indywidualnie, oferując najkorzystniejsze warunki współpracy – dlatego ta propozycja cieszy się już ogromną popularnością na polskim rynku. Podczas określenia wyglądu domu mogą Państwo opierać się na własnych preferencjach i pomysłach lub zainspirować się realizacjami MARUX. Jesteśmy pewni, że dzięki nam będą Państwo mieszkać z zdrowym, pięknym i wymarzonym domu.