Wykończenia

Wiele osób decyduje się na inwestycję w budowane przez nas domy, ponieważ urzeka ich naturalne piękno drewnianych bali. Inni wybierają tę opcję ze względu na właściwości budynków drewnianych. Na przekonanie innych wpływa natomiast niski koszt eksploatacji domów z bali. Niezależnie jednak od tego, jaki był główny powód wybrania takiego budynku mieszkalnego – ważny jest efekt końcowy, którego oczekują nasi Klienci. Dlatego proponujemy im kompleksowe wykończenie elewacji i wnętrz. Możemy zachować naturalny styl i klimat domów drewnianych lub całkowicie odmienić ich wnętrza. Wszystko zależy od naszych Klientów – jedynym ograniczeniem może okazać się ludzka wyobraźnia.

 

  • Elewacja

Belki nie wymagają z zewnątrz żadnego wykończenia, poza ewentualnym pokryciem ich powierzchni barwnikiem. Jeśli nasi Klienci mają jednak inny pomysł, zawsze chętnie go rozważymy i się do niego dostosowujemy.

  • Podłogi

W domach z bala można zastosować posadzkę w kuchni, korytarzu czy łazience. Najczęściej w takich pomieszczeniach podłogi wykonuje się z płytek ceramicznych. W pozostałych pomieszczeniach wykończenie podłóg stanowią drewniane deski, które podkreślają naturalny i przytulny charakter domu.

  • Ściany

Najczęściej warstwę wykończeniową ścian oraz sufitów wykonujemy z desek lub boazerii. Można także zastosować płyty gipsowo-kartonowe, które następnie się maluje lub okłada tapetą. Wielu Klientów decyduje się na pozostawienie naturalnych bali i pokrycie ich impregnatami oraz barwnikami.

  • Drzwi i okna

W tego typu domach najczęściej montowane są drewniane okna i drzwi. Zewnętrzne drzwi impregnujemy, ocieplamy i lakierujemy, natomiast wewnętrzne mogą występować w każdym rodzaju oraz stylu. Dopełnieniem wyjątkowych domów drewnianych z bala mogą być ręcznie wykonane drzwi zewnętrzne. Mistrzowską obróbkę stolarską możemy zauważyć dzięki wspaniałym wzorkom wyżłobionym w drewnie. Najczęściej takie konstrukcje odwołują się do stylu góralskiego i pięknie komponują się z całą konstrukcją z bali.

  • Schody

Specjalnością naszego przedsiębiorstwa jest budowa schodów drewnianych w domach. Posiadają konstrukcję belkową i stanowią oryginalny oraz piękny element dekoracyjny wnętrz. Najlepiej pozostawić je w naturalnym kolorze oraz fakturze drewna. Oczywiście nie ma żadnych przeciwwskazań co do pomalowania ich na dowolny kolor. Zawsze wyglądają one niepowtarzalnie i wyjątkowo.

Realizujemy swoje zlecenia kompleksowo – od pierwszego wbicia łopaty, aż po wręczenie kluczy szczęśliwemu Inwestorowi. Zdajemy sobie sprawę z tego, że naszym Klientom zależy na naturalnych materiałach i mieszkaniu w zdrowym domu, ale to nie oznacza, że przy wykończeniu wnętrz ograniczamy się tylko do drewna. Jak wspominaliśmy, na podłodze w łazience czy kuchni mogą pojawić się płytki, a na ścianach tapety.

 

Zachęcamy tym razem do zapoznania się z różnymi alternatywami wykończenia wnętrz:

Praktyczne płyty gipsowo-kartonowe

Jeśli Inwestor nie chce posiadać w swoim domu tylko drewnianych ścian, zawsze może skorzystać z tego materiału. Płyta gipsowo-kartonowa pozwala na wykończenie wnętrz w dowolny sposób. Technologia z wykorzystaniem tych materiałów eliminuje uciążliwe prace mokre, które są typowe przy pracach wykończeniowych w domach budowanych metodą tradycyjną. Aby położyć na ścianach te płyty, wystarczy zaopatrzyć się w metalowe stelaże w kształcie litery „U” lub „C”, aby dokładnie przykręcić do nich płytę. Niestety posiadają one również wady: są mniej odporne na obciążenia i uszkodzenia.

Płytki, wszędzie płytki

Wykończenie wnętrz domów z bali możliwe jest także przy użyciu płytek ceramicznych. Glazurę najczęściej stosuje się w kuchni i łazience – szczególnie w miejscach narażonych na wodę (zlewozmywak, prysznic). Jeśli Inwestor zdecyduje się na montaż kominka, miejsce wokół niego może wyłożyć także płytkami klinkierowymi lub cegłą.

A może szkło?

Oryginalnym pomysłem na wykończenie wnętrz drewnianych domów są także liczne przeszklenia. Proszę wyobrazić sobie reakcję osoby, która wchodząc do przytulnego i naturalnego domu drewnianego, znajduje w jego wnętrzach zupełnie odmienny, nowoczesny styl. Z pewnością wykorzystanie drzwi, ścianek czy mebli szklanych będzie idealnym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które preferują oryginalne i unikalne wyposażenie wnętrz.

Naturalne piękno

Najczęściej spotykamy się z Klientami, którym zależy na pozostawieniu naturalnych materiałów i przytulnego klimatu w swoich domach. Przebywając w pomieszczeniach wykończonych balami drewnianymi można całkowicie się zrelaksować i poczuć się blisko natury.
Jednak bez względu na to, jaki materiał Państwo wybiorą, warto zawsze pamiętać o środkach przeznaczonych do ochrony i pielęgnacji ścian w domach drewnianych. Dzięki dobraniu odpowiednich impregnatów można zachować naturalny charakter wnętrza, nawet pomimo upływu czasu. Jeśli chcieliby Państwo zaczerpnąć fachowych porad, jesteśmy do Państwa dyspozycji. MARUX oferuje rozwiązania na miarę potrzeb i oczekiwań nawet najbardziej wymagających Klientów. Czekamy właśnie na Państwa z najlepszymi rozwiązaniami…