Zalety domów z bali

Czasami niektóre osoby zastanawiają się czym domy drewniane różnią się od domów murowanych. Nasi Klienci często pytają o koszty i czas wybudowania obiektów z bali, ponieważ myślą, że jest to czasochłonna oraz droga inwestycja. Nic bardziej mylnego! Przygotowaliśmy opis zalet domów z bali, z którym zachęcamy się zapoznać:

 

 1. Technologia ekologiczna
  Do stworzenia tego typu domów wykorzystywane są tylko naturalne materiały, które jednocześnie spełniają wszelkie wymagania do stworzenia solidnej oraz trwałej konstrukcji mieszkalnej. Dzięki wykorzystaniu tej ekologicznej technologii możemy stworzyć „zdrowy dom”, w którym panuje specyficzny mikroklimat, powstający w wyniku samoczynnej regulacji poziomu wilgotności wewnątrz budynku. Dzięki temu nasi Klienci znajdują sposób na stworzenie domu, który przetrwa pokolenia, będzie zdrowy dla ich rodziny i przyjazny dla środowiska.
 2. Krótki czas budowy

  Dzięki wcześniejszemu przygotowaniu elementów konstrukcyjnych, na plac budowy przywozimy już gotowe elementy, z których następnie w przeciągu 3-4 tygodni tworzymy dom.

 3. Atrakcyjny koszt budowy
  Na korzystne koszty inwestycji wpływa zarówno wyżej wymieniony krótki czas budowy, jak i mały ciężar domu. Pierwszy aspekt odnosi się do krótszej pracy fachowców – im szybciej stworzony będzie dom, tym lepiej zarówno dla inwestora, jak i wykonawcy. Drugi natomiast dotyczy niższego kosztu transportu elementów konstrukcyjnych o niższej wadze.
 4. Sucha technologia
  Stworzenie przez nas całej konstrukcji domu z bali sprowadza się do połączenia ze sobą drewnianych elementów przy użyciu wyłącznie metalowych łączników, śrub, gwoździ itp. Nie ma konieczności stosowania jakichkolwiek przerw technologicznych, co znów wpływa na krótki czas budowy całego domu.
 5. Skuteczna izolacja
  Stosowane przez nas naturalne materiały drewniane są świetnym izolatorem cieplnym i akustycznym, dlatego umożliwiają oszczędzenie pieniędzy na ogrzewaniu czy klimatyzacji. Pozwalają między innymi na długotrwałe zachowanie ciepła we wnętrzach zimą lub utrzymanie przyjemnego chłodu latem.

Dodatkowymi ciekawostkami na temat budowy domów drewnianych jest fakt, że można je tworzyć nawet zimą. Poza fundamentami, ten budynek nie wymaga żadnych prac mokrych, takich jak betonowanie czy murowanie, dlatego jego konstrukcja może być złożona o każdej porze roku. Oferowane przez nas obiekty mieszkalne są łatwe do przebudowy oraz modernizacji. Mamy nadzieję, że przekonali się Państwo do domów z bali i podejmą współpracę z firmą MARUX.