Styl domu z bali

Styl domu z bali

Ściany zewnętrzne mają wygląd okrągłych bali ułożonych jedne na drugich wzdłuż ścian. Mogą mieć kolor naturalnego drewna (w zależności od użytego gatunku), lub każdy dowolny. Belki można pokryć farbą lub bejcą w każdym dostępnym kolorze lub poczernić. W narożnikach domów widoczne są zakończenia bali, stanowiąc największą „atrakcję” dla oka. Dach pokryty jest standardowo dachówką bitumiczną – w kilku kolorach do wyboru.

Możliwe jest krycie strzechą, co znacznie zwiększa właściwości izolacyjne budynku, oraz dodaje mu bardziej dystyngowanego wyglądu. Na wiele lat oddala konieczność remontu. Nie ma przeciwwskazań do pokrycia dachu dowolnym materiałem (dachówka, blacha itd.).

Wygląd drzwi oraz okien zależy wyłącznie od upodobań i gustu klienta. Wielkość może być dowolna – od wielkich drzwi balkonowych po małe okna „wentylacyjne”.

Dom z bali nie musi mieć koniecznie charakteru (stylu) chaty góralskiej. Możliwość adaptacji dowolnego projektu pozwala na realizację architektury nowoczesnej. Wbrew pozorom, nowoczesny kształt bryły budynku nie kłóci się z belkową strukturą ścian. Domy budowane w proponowanej przez nas technologii najbardziej pasują w bezpośrednim otoczeniu przyrody, bez znaczenia czy będą to góry, morze, czy jeziora, albo tylko lasy.