Cena domków letniskowych

Podstawowymi czynnikami wpływającymi na cenę budowy domków letniskowych oraz całorocznych są: 

  • wielkość konstrukcji oraz powierzchnia ścian zewnętrznych i wewnętrznych, 
  • sposób wykończenia (m.in. rodzaj drewna na wykonanie podłóg), 
  • stopień wykończenia. 

Pozostałe parametry  

Oprócz wskazanych powyżej parametrów niezwykle istotny jest również rodzaj, ilość oraz rozmiary stolarki okiennej i drzwiowej. Korzystając z wiedzy i doświadczenia, zdobytych na przestrzeni lat, jesteśmy w stanie stwierdzić, że koszt konstrukcji takiego obiektu to około 40% ceny całkowitej. Mówiąc o konstrukcji, mamy na myśli ściany nośne, belki stropowe i dachowe, dodatki w postaci wiaty czy ganku, a także montaż na gotowym fundamencie. Z każdym klientem ustalamy indywidualnie sposób wykończenia domu z bali, a także koszty z tym związane, w związku z czym inwestor ma zawsze jasność, co do tego ile będzie musiał zainwestować, aby stworzyć od podstaw wymarzony budynek mieszkalny. 

Istotny wpływ ma również stopień skomplikowania konstrukcji, a więc liczba ścian, wycięć narożnych oraz metrów bieżących zastosowanych bali. 

Orientacyjny wachlarz cenowy 

Metr kwadratowy konstrukcji domu w stanie surowym to najczęściej 760 zł netto, a cena w tym przypadku dotyczy obiektów posiadających powierzchnię od 80 do 140 m2. Warto w tym miejscu zaznaczyć, iż w przypadku większych powierzchni cena za 1 mmaleje. Na cenę wpływają także gatunek użytego drewna oraz grubość bali, z których budowany jest dom. W naszej ofercie znajdują się bale prostokątne, o grubościach od 28 do 220 mm oraz bale okrągłe o średnicach od 14 do 48 cm. 

Łączny koszt ustawienia konstrukcji gotowej do wykończenia i posiadającej powierzchnię 120 m2 to około 110 tysięcy zł. 

Orientacyjną cenę jesteśmy w stanie podać Państwu po przesłaniu planów domu oraz określeniu podstawowych parametrów, takich jak wybór pokrycia dachu czy też wskazanie typu bali do budowy domu. 

Realizacja zamówienia 

Zamówienie domu realizowane jest po podpisaniu umowy oraz wpłaty zaliczki:  

  • zaliczka przeważnie wynosi około 1/3 wartości domu, 
  • czas produkcji wszystkich niezbędnych elementów wynosi około 6 – 8 tygodni, 
  • czas montażu trwa ok. 7-8 dni roboczych do stanu surowego otwartego. 

Masz jakieś pytania?