Jak długo trwa wybudowanie domu z bali?

Czas budowy konstrukcji z bali drewnianych zależy od wielu czynników. Na niektóre z nich, takie jak choćby pogoda, nie mamy wpływu, jednak dzięki fachowej kadrze i zapleczu technologicznemu jesteśmy w stanie zapewnić sprawna realizację projektu i w kilka miesięcy zakwaterować naszych klientów w ich wymarzonych czterech kątach.

W pierwszym etapie realizacji zlecenia przygotowujemy plac budowy oraz materiały. Prace rozpoczynają się w siedzibie firmy i trwają około miesiąca. Bale, które wykorzystane zostaną do budowy, ścinane są w lesie i na terenie naszej firmy pozbawiane są kory. Używamy do tego strumienia wody pod dużym ciśnieniem. Gdy drewno jest gotowe rozpoczyna się najbardziej wymagający etap – dopasowanie do siebie poszczególnych elementów.

Bale różnią się od siebie i ich selekcja bywa czasochłonna, jest to jednak kluczowe nie tylko dla tempa budowy, ale także dla wytrzymałości budowanego domu.
Odpowiednio przygotowane materiały dostarczamy na teren inwestora, gdzie w około 7 dni stawiamy stan surowy otwarty. Na tym etapie powstają wszystkie ściany nośne, belki nośne stropu i dachu, więźby dachowe, a także otwory na drzwi i okna. Do stanu surowego zamkniętego budynek doprowadzić można w około miesiąc – ruszają prace nad wykończeniem dachu, zamontowana zostaje również stolarka otworowa. Całość konstrukcji jest już w tym momencie dobrze zabezpieczona przed działaniem warunków atmosferycznych. Etap końcowy obejmuje wykończenie wnętrz oraz montaż wszystkich instalacji (elektrycznej, gazowej, wodno-kanalizacyjnej oraz grzewczej), a także armatury sanitarnej.

Jeśli nasi Klienci chcą zainwestować w dom budowany pod klucz, przy odpowiedniej koordynacji prac budowlanych możemy stworzyć taki obiekt już w 5 miesięcy, czas realizacji zależy jednak od wielkości projektu i zakresu wymaganych prac. Mimo wszystko nie sposób nie zauważyć, że całoroczne domy z bali powstają dużo szybciej niż tradycyjne, murowane budynki.

Masz jakieś pytania?