Blog

Ogrzewanie i utrzymywanie ciepła w domu z bali

Nie ulega wątpliwości, że domy drewniane prezentują się wyjątkowo pięknie. Posiadają one niepowtarzalny klimat, który urzeka coraz większą liczbę inwestorów. Zanim jednak zdecydujesz się na tego rodzaju nieruchomość, musisz przemyśleć także jej praktyczne aspekty. Mowa tu między innymi o ogrzewaniu, które jest zupełnie niezbędne.

Czytaj dalej

Święta w drewnianym domu, czyli jak zadbać o niepowtarzalny klimat

Święta to piękny okres, w którym z każdej strony otaczają nas klimatyczne ozdoby. Nie inaczej jest w naszych domach, które lubimy efektownie przystrajać. Wówczas tworzy się niepowtarzalna atmosfera, pełna ciepła i uroku. Jakie ozdoby wybrać do domu drewnianego, aby podkreślić jego nastrojowy charakter?

Czytaj dalej

Styl rustykalny jako idealne uzupełnienie drewnianego domu

Drewniane domy charakteryzują się wyjątkowym wyglądem, który zasługuje na odpowiednią aranżację. Wystój wnętrza powinien być dostosowany do specyfiki takiej nieruchomości, aby jak najlepiej podkreślić jej naturalne piękno.

Czytaj dalej

Pękające bale – powód do niepokoju czy naturalne piękno?

Drewno jest materiałem naturalnym, które może zachowywać się w różny sposób. Często mówi się potocznie, że stale pracuje, co w rzeczywistości oznacza tyle, że reaguje na wszelkie warunki otoczenia. W konsekwencji zdarza się, że dochodzi do charakterystycznego pękania bali, czyli powstawania szczelin. Czy jest to powód do zmartwień, czy może raczej urok natury?

Czytaj dalej

Dom z bali, czyli góralski klimat dostępny w każdej części kraju

Z roku na rok można zaobserwować coraz większą popularność domów drewnianych. Kiedyś można było spotkać je jedynie na ogródkach działkowych, dziś mogą z powodzeniem pełnić funkcję domu całorocznego. Nie sposób nie zgodzić się, że tego typu nieruchomości wyróżniają się intrygującą, bardzo wyjątkową atmosferą.

Czytaj dalej

Ile dom z bali jest w stanie przetrwać?

Domy budowane z drewnianych bali coraz częściej powstają na działkach oddalonych od Podhala. To ciekawa opcja na stworzenie wymarzonej oazy spokoju na mazurach, w nadmorskiej miejscowości czy w centrum kraju. Doceniamy piękne wykończenie i wygląd takich domów, ich urok oraz szybkość stawiania takiej budowli. A co wiemy o wytrzymałości takiej konstrukcji?

Czytaj dalej

Jaki dom będzie najlepiej pasował do wiejskiego krajobrazu?

Prawie każdy z nas marzył kiedyś o własnym domu w sielskim otoczeniu łąk i pól. Jeżeli jesteś osobą, która postanowiła wreszcie spełnić swoje marzenie, pewnie zastanawiasz się, na jaki dom się zdecydować? Jeżeli pragniesz, aby spełniał on kryteria takie, jak: funkcjonalność, energooszczędność i całoroczność, a do tego dobrze komponował się z wiejskim krajobrazem, to powinieneś […]

Czytaj dalej

Czy domy z bali są odporne na ogień?

Wydawałoby się, że domy z bali – skoro wykonane są z drewna – będą w sposób szczególny podatne na ewentualne pożary. Jak się jednak okazuje, dzięki nowoczesnej metodzie ich budowy, wcale nie trzeba się tego obawiać. Z czego dokładnie to wynika?

Czytaj dalej

Z jakich bali najlepiej wybudować dom?

Dom z bali okrągłych ma styl wiejskiej chałupy lub też jest nowoczesny. Wykonywany jest z drewna, czyli naturalnego surowca, które charakteryzuje się długą żywotnością.  Dzisiejsza technologia pozwala zapewnić odporność ogniową oraz odpowiednią izolację termiczną, co sprawia, że jest ciepły i bezpieczny. Rośnie zainteresowanie stawianiem budynków, z uwagi na niepowtarzalność i długowieczność.

Czytaj dalej

Wpływ drewna na mikroklimat panujący w domu

Mikroklimat w domu to przede wszystkim kwestia jakości powietrza. Wpływa na nie szereg czynników i jak się dodatkowo okazuje, swoistym regulatorem jest w tym przypadku drewno. Co jeszcze warto o nim wiedzieć, a także jaki ma wpływ na to, że wykończone nim budynki są w praktyce tak zdrowe dla ludzkiego organizmu?

Czytaj dalej