Blog

Etapy budowy domu z bali

Domy z naturalnego drewna stają się coraz bardziej popularne. Wiele osób docenia ich wyjątkowy, tradycyjny i naturalny wygląd oraz korzystny dla zdrowia mikroklimat. Wiele osób jednak nie wie, jak dokładnie wygląda budowa takiego domu. Dlatego poniżej przedstawiamy przebieg przykładowej budowy domu z bali drewnianych w 8 krokach.

Czytaj dalej

Dom murowany kontra dom z bali – porównanie możliwości

Wielu naszych klientów zastanawia się, czym będzie różniła się budowa i użytkowanie domu z bali w porównaniu do powszechniejszych domów murowanych. Dlatego poniżej prezentujemy listę możliwości i zalet, które są unikalne dla danej technologii budowy.

Czytaj dalej

5 zalet całorocznych domów drewnianych z bali

Domy drewniane z bali zyskują coraz większą popularność i nie ma w tym nic dziwnego, biorąc pod uwagę mnóstwo zalet, jakie posiadają. Przedstawiamy najważniejsze z nich.

Czytaj dalej

Fundamenty pod dom z bali – jak powinny wyglądać?

Fundamenty pod dom są niezwykle ważne, ponieważ od nich zależy trwałość całego domu, dlatego warto zapoznać się z tym, w jaki sposób można je wykonać. Przedstawiamy sposoby na ich wykonanie, które są odpowiednie do domów z drewnianych bali.

Czytaj dalej

Wymagania związane z grubością bali do budowy domu

Domy budowane z drewnianych bali są coraz popularniejsze. Jednak na etapie planowania budowy może nasunąć się kilka pytań i wątpliwości, a jednym z nich jest odpowiednia grubość bali. Podpowiadamy, jakie rozwiązania są proponowane w tej kwestii.

Czytaj dalej

Czemu domy drewniane są określane mianem najzdrowszych?

Wiele osób decyduje się na budowę domu z bali ze względów estetycznych oraz ekologicznych. Są to oczywiście ogromne zalety domów drewnianych, ale niosą one jeszcze większe korzyści dla zdrowia. Dlaczego domy z drewnianych bali są określane jako najzdrowsze?

Czytaj dalej

Ogrzewanie i utrzymywanie ciepła w domu z bali

Nie ulega wątpliwości, że domy drewniane prezentują się wyjątkowo pięknie. Posiadają one niepowtarzalny klimat, który urzeka coraz większą liczbę inwestorów. Zanim jednak zdecydujesz się na tego rodzaju nieruchomość, musisz przemyśleć także jej praktyczne aspekty. Mowa tu między innymi o ogrzewaniu, które jest zupełnie niezbędne.

Czytaj dalej

Święta w drewnianym domu, czyli jak zadbać o niepowtarzalny klimat

Święta to piękny okres, w którym z każdej strony otaczają nas klimatyczne ozdoby. Nie inaczej jest w naszych domach, które lubimy efektownie przystrajać. Wówczas tworzy się niepowtarzalna atmosfera, pełna ciepła i uroku. Jakie ozdoby wybrać do domu drewnianego, aby podkreślić jego nastrojowy charakter?

Czytaj dalej

Styl rustykalny jako idealne uzupełnienie drewnianego domu

Drewniane domy charakteryzują się wyjątkowym wyglądem, który zasługuje na odpowiednią aranżację. Wystój wnętrza powinien być dostosowany do specyfiki takiej nieruchomości, aby jak najlepiej podkreślić jej naturalne piękno.

Czytaj dalej

Pękające bale – powód do niepokoju czy naturalne piękno?

Drewno jest materiałem naturalnym, które może zachowywać się w różny sposób. Często mówi się potocznie, że stale pracuje, co w rzeczywistości oznacza tyle, że reaguje na wszelkie warunki otoczenia. W konsekwencji zdarza się, że dochodzi do charakterystycznego pękania bali, czyli powstawania szczelin. Czy jest to powód do zmartwień, czy może raczej urok natury?

Czytaj dalej