Blog

Fundamenty pod dom z bali – jak powinny wyglądać?

Fundamenty pod dom są niezwykle ważne, ponieważ od nich zależy trwałość całego domu, dlatego warto zapoznać się z tym, w jaki sposób można je wykonać. Przedstawiamy sposoby na ich wykonanie, które są odpowiednie do domów z drewnianych bali.

Czytaj dalej

Wymagania związane z grubością bali do budowy domu

Domy budowane z drewnianych bali są coraz popularniejsze. Jednak na etapie planowania budowy może nasunąć się kilka pytań i wątpliwości, a jednym z nich jest odpowiednia grubość bali. Podpowiadamy jakie rozwiązania są proponowane w tej kwestii. Izolacja cieplna domu W Polsce nie są określone normy techniczno-montażowe, które muszą spełniać domy z drewnianych bali. Określony jest […]

Czytaj dalej

Czemu domy drewniane są określane mianem najzdrowszych?

Wiele osób decyduje się na budowę domu z bali ze względów estetycznych oraz ekologicznych. Są to oczywiście ogromne zalety domów drewnianych, ale niosą one jeszcze większe korzyści dla zdrowia. Dlaczego domy z drewnianych bali są określane jako najzdrowsze?

Czytaj dalej

Ogrzewanie i utrzymywanie ciepła w domu z bali

Nie ulega wątpliwości, że domy drewniane prezentują się wyjątkowo pięknie. Posiadają one niepowtarzalny klimat, który urzeka coraz większą liczbę inwestorów. Zanim jednak zdecydujesz się na tego rodzaju nieruchomość, musisz przemyśleć także jej praktyczne aspekty. Mowa tu między innymi o ogrzewaniu, które jest zupełnie niezbędne.

Czytaj dalej

Święta w drewnianym domu, czyli jak zadbać o niepowtarzalny klimat

Święta to piękny okres, w którym z każdej strony otaczają nas klimatyczne ozdoby. Nie inaczej jest w naszych domach, które lubimy efektownie przystrajać. Wówczas tworzy się niepowtarzalna atmosfera, pełna ciepła i uroku. Jakie ozdoby wybrać do domu drewnianego, aby podkreślić jego nastrojowy charakter?

Czytaj dalej

Styl rustykalny jako idealne uzupełnienie drewnianego domu

Drewniane domy charakteryzują się wyjątkowym wyglądem, który zasługuje na odpowiednią aranżację. Wystój wnętrza powinien być dostosowany do specyfiki takiej nieruchomości, aby jak najlepiej podkreślić jej naturalne piękno.

Czytaj dalej

Pękające bale – powód do niepokoju czy naturalne piękno?

Drewno jest materiałem naturalnym, które może zachowywać się w różny sposób. Często mówi się potocznie, że stale pracuje, co w rzeczywistości oznacza tyle, że reaguje na wszelkie warunki otoczenia. W konsekwencji zdarza się, że dochodzi do charakterystycznego pękania bali, czyli powstawania szczelin. Czy jest to powód do zmartwień, czy może raczej urok natury?

Czytaj dalej

Dom z bali, czyli góralski klimat dostępny w każdej części kraju

Z roku na rok można zaobserwować coraz większą popularność domów drewnianych. Kiedyś można było spotkać je jedynie na ogródkach działkowych, dziś mogą z powodzeniem pełnić funkcję domu całorocznego. Nie sposób nie zgodzić się, że tego typu nieruchomości wyróżniają się intrygującą, bardzo wyjątkową atmosferą.

Czytaj dalej

Ile dom z bali jest w stanie przetrwać?

Domy budowane z drewnianych bali coraz częściej powstają na działkach oddalonych od Podhala. To ciekawa opcja na stworzenie wymarzonej oazy spokoju na mazurach, w nadmorskiej miejscowości czy w centrum kraju. Doceniamy piękne wykończenie i wygląd takich domów, ich urok oraz szybkość stawiania takiej budowli. A co wiemy o wytrzymałości takiej konstrukcji?

Czytaj dalej

Jaki dom będzie najlepiej pasował do wiejskiego krajobrazu?

Prawie każdy z nas marzył kiedyś o własnym domu w sielskim otoczeniu łąk i pól. Jeżeli jesteś osobą, która postanowiła wreszcie spełnić swoje marzenie, pewnie zastanawiasz się, na jaki dom się zdecydować? Jeżeli pragniesz, aby spełniał on kryteria takie, jak: funkcjonalność, energooszczędność i całoroczność, a do tego dobrze komponował się z wiejskim krajobrazem, to powinieneś […]

Czytaj dalej