Jakie są zalety domów drewnianych?

Przede wszystkim, budowane przez nas domy z bali drewnianych charakteryzuje trwałość, energooszczędność i unikalny charakter. Do tworzenia tych obiektów mieszkalnych używamy tylko najlepszego drewna o odpowiedniej średnicy i wilgotności. To materiały nie tylko solidne i wpływające na wytrzymałość i wygląd domu, ale także w pełni ekologiczne. W procesie ich produkcji nie wytwarzają się żadne szkodliwe dla środowiska substancje, a odpady wykorzystywane są najczęściej jako opał.

Po postawieniu budynku w jego wnętrzach panuje specyficzny mikroklimat, ponieważ drewno w zależności od warunków otoczenia pochłania i oddaje wilgoć, dlatego właśnie nasze realizacje często nazywane są zdrowymi domami. Warto zaznaczyć także bardzo dobry współczynnik izolacji termicznej, którym charakteryzuje się ten materiał. Drewniany dom nie nagrzewa się nadmiernie w okresie upałów, a zima doskonale utrzymuje ciepło.

W porównaniu z tradycyjnymi budynkami mieszkalnymi, domy z bali powstają w bardzo krótkim czasie i wbrew panującym obecnie przekonaniom są niezwykle trwałe. Przy odpowiednim zabezpieczeniu i dbałości gospodarzy posłużyć może on przeszło 100 lat. Kolejną zaletą tych ekologicznych domów jest możliwość ich łatwej przebudowy oraz modernizacji. Ponadto, budynki z bali drewnianych możemy postawić nawet zimą.

Jesteśmy pewni, że ogromnym atutem jest także lekka konstrukcja domu, która pozwala na zaoszczędzenie środków finansowych podczas transportu komponentów budowlanych.
Wymieniając zalety, nie można nie wspomnieć także o oryginalnym wyglądzie i dużych możliwościach aranżacyjnych, które dają całoroczne z domy z bali. W zależności od preferencji można utrzymać w nich tradycyjny, komponujący się z zewnętrzną elewacją wystrój, jak również uczynić go nowoczesnym i eleganckim.

Masz jakieś pytania?