Wykończenia domów drewnianych

Oferujemy wykonanie kompleksowych prac z zakresu wykończenia domów drewnianych. Wiele osób decyduje się na inwestycję w budowane przez nas domy, ponieważ urzeka ich naturalne piękno drewnianych bali. Inni wybierają tę opcję ze względu na właściwości budynków drewnianych. Na przekonanie innych wpływa natomiast niski koszt ich eksploatacji. Niezależnie od tego, dlaczego zdecydują się Państwo na wykonanie domu przez naszą firmę, naszym celem jest spełnić Państwa oczekiwania. Dlatego też wychodzimy naprzeciw wszelkim potrzebom i oferujemy także fachowe wykończenie elewacji i wnętrz. Możemy zachować naturalny styl i klimat domów drewnianych lub całkowicie odmienić ich wystrój.

wykończenie domu

Elewacja domu 

Belki nie wymagają z zewnątrz żadnego wykończenia, poza ewentualnym pokryciem ich powierzchni barwnikiem. Jeśli nasi klienci mają jednak inny pomysł, zawsze chętnie go rozważymy i się do niego dostosowujemy. Służymy pomocą na każdym etapie budowy domu. 

Podłogi i posadzka

W domach z bali można zastosować posadzkę w kuchni, korytarzu czy też łazience. Najczęściej w takich pomieszczeniach podłogi wykonuje się z płytek ceramicznych. W pozostałych pomieszczeniach wykończenie podłóg stanowią drewniane deski, które podkreślają naturalny i przytulny charakter domu.

Ściany wewnętrzne

Najczęściej warstwę wykończeniową ścian oraz sufitów wykonujemy z desek lub boazerii. Można także zastosować płyty gipsowo-kartonowe, które następnie maluje się na dowolny kolor lub okłada tapetą. Wielu z naszych klientów decyduje się jednak na pozostawienie naturalnych bali i pokrycie ich impregnatami oraz barwnikami. 

Drzwi i okna 

W tego typu domach najczęściej montowane są drewniane okna i drzwi. Zewnętrzne drzwi impregnujemy, ocieplamy i lakierujemy, natomiast wewnętrzne mogą występować w każdym rodzaju oraz stylu. Jako możliwe dopełnienie wyjątkowych domów drewnianych proponujemy ręcznie wykonane drzwi zewnętrzne. Mistrzowską obróbkę stolarską możemy zauważyć, dzięki wspaniałym wzorkom wyżłobionym w drewnie. Najczęściej takie konstrukcje odwołują się do stylu góralskiego i pięknie komponują się z całą konstrukcją z bali. 

Schody

Specjalnością naszego przedsiębiorstwa jest budowa schodów w domach. Posiadają one konstrukcję belkową i stanowią oryginalny oraz estetyczny element dekoracyjny wnętrz. Polecamy pozostawić schody drewniane w naturalnym kolorze oraz fakturze. Oczywiście nie ma żadnych przeciwwskazań, co do pomalowania ich na dowolny kolor. Zawsze wyglądają one niepowtarzalnie i wyjątkowo. 

 

Zachęcamy do zapoznania się z różnymi alternatywami wykończenia wnętrz

Płyty gipsowo-kartonowe

Jeśli inwestor nie chce ograniczać się tylko do drewnianych ścian, zawsze może skorzystać z płyt gipsowo-kartonowych, które także znajdują zastosowanie w wykończeniu wnętrz. Technologia z wykorzystaniem tych materiałów eliminuje uciążliwe prace mokre, które są typowe przy pracach wykończeniowych w domach budowanych metodą tradycyjną. Aby położyć na ścianach płyty, wystarczy zaopatrzyć się w metalowe stelaże w kształcie litery „U” lub „C”, aby dokładnie przykręcić do nich płytę. Niestety posiadają one również wady. Mianowicie są one mniej odporne na obciążenia i uszkodzenia. 

Płytki ceramiczne 

Wykończenie wnętrz domów z bali możliwe jest także przy użyciu płytek ceramicznych. Glazurę najczęściej stosuje się w kuchni i łazience – szczególnie w miejscach narażonych na wodę (zlewozmywak, prysznic). Jeśli inwestor zdecyduje się na montaż kominka, miejsce wokół niego może wyłożyć także płytkami klinkierowymi lub cegłą. 

Przeszklenia ścian

Oryginalnym pomysłem na wykończenie wnętrz drewnianych domów są także liczne przeszklenia, które nadadzą mieszkaniu odmienny, nowoczesny styl. Z pewnością wykorzystanie drzwi, ścianek czy mebli szklanych będzie idealnym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które preferują oryginalne i unikalne wyposażenie wnętrz. 

Naturalne piękno 

Najczęściej spotykamy się z klientami, którym zależy na pozostawieniu naturalnych materiałów i przytulnego klimatu w swoich domach. Przebywając w pomieszczeniach wykończonych balami drewnianymi można całkowicie się zrelaksować i poczuć blisko natury.

Bez względu na to, jaki materiał Państwo wybiorą, warto zawsze pamiętać o środkach przeznaczonych do ochrony i pielęgnacji ścian w domach drewnianych. Dzięki dobraniu odpowiednich impregnatów można zachować naturalny charakter wnętrza, nawet pomimo upływu czasu. Jeśli chcieliby Państwo zaczerpnąć fachowych porad, jesteśmy do Państwa dyspozycji. MARUX oferuje rozwiązania na miarę potrzeb i oczekiwań nawet najbardziej wymagających klientów.