Budowa domów drewnianych

Specjalnością firmy MARUX jest przygotowywanie praktycznych projektów domów drewnianych, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Przy podjęciu niezwykle ważnej decyzji na temat inwestycji we własne cztery kąty, liczą się nawet najmniejsze szczegóły. To oczywiste, że są Państwo ciekawi tego, jak będzie wyglądać dom z bali , w którym w przyszłości zamieszkają. Dlatego przedstawiamy szczegółowe informacje o każdym etapie budowy domu, wyglądzie ścian zewnętrznych i wewnętrznych, dachu czy nawet drzwi oraz okien. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, a w razie jakichkolwiek dodatkowych pytań zachęcamy Państwa także do bezpośredniego kontaktu z naszymi specjalistami z branży budowlanej.

Projekt domu z okrągłych bali drewnianych

Etapy budowy domu

Wykonywane przez firmę budowlaną MARUX domy drewniane budowane są w siedzibie producenta, ponieważ występuje konieczność odpowiedniego i precyzyjnego dopasowania bali. Cała konstrukcja jest następnie rozbierana w celu przetransportowania jej na plac budowy inwestora. Dostarczamy wszystkie elementy konstrukcyjne w takiej kolejności, aby budowanie domu przebiegało najsprawniej i najszybciej, jak to tylko możliwe.
Przed przystąpieniem do prac montażowych należy przygotować odpowiedni fundament oraz zapewnić dobry dojazd maszynom budowlanym. Równie ważne jest doprowadzenie wody i energii, bez których niemożliwe będzie rozpoczęcie budowy. Montaż instalacji wodnych i elektrycznych można przeprowadzić podczas łączenia ze sobą elementów konstrukcyjnych, ponieważ bardzo często istnieje możliwość „ukrycia” tych instalacji. Ostatnim etapem naszej pracy jest wykończenie domu, jeśli oczywiście zlecił je nam klient.

Ściany i sufit

Ściany zewnętrzne mają wygląd okrągłych bali, ułożonych jedna na drugiej wzdłuż ścian domu. Zarówno powierzchnie wewnątrz, jak i na zewnątrz, a także sufit, mogą mieć kolor naturalnego drewna (w zależności od użytego gatunku) lub każdy inny, jaki zażyczy sobie klient. Belki elewacyjne oraz ściany wewnątrz domu można poczernić lub pokryć farbą czy też bejcą w jednym z wielu dostępnych kolorów.
W narożnikach domów widoczne są zakończenia bali, które stanowią największą atrakcję dla oka. Nie ma także przeszkód, aby pokryć powierzchnię ścian płytkami bądź mozaiką. Najczęściej takie rozwiązania wybierane są przy wykończeniach łazienek lub części kuchni

ściany i sufit domy z bali
więźba domu z bali

Wykonanie dachu

Dach pokryty jest standardowo dachówką bitumiczną – w kilku kolorach do wyboru. Możliwe jest krycie strzechą, co znacznie zwiększa właściwości izolacyjne budynku oraz dodaje mu bardziej dystyngowanego wyglądu. Oddala to też konieczność jego remontu na wiele lat.

Nie ma przeciwwskazań do pokrycia dachu dowolnym materiałem (dachówka, blacha itd.). Dzięki dobraniu odpowiedniego rodzaju dachówki można nadać całej konstrukcji budowlanej wyjątkowego charakteru. Szczególnie często kolor dachówki dobierany jest także do koloru okien albo drzwi zewnętrznych. Dzięki temu dom będzie estetycznie spójny.

Drzwi i okna

Wygląd drzwi oraz okien zależy wyłącznie od upodobań oraz gustu naszych klientów. Dostosowujemy swoją ofertę do ich indywidualnych preferencji, jednocześnie zawsze zwracając uwagę na fachowe doradztwo ze strony naszych budowlańców. Wielkość drzwi czy okien również może być dowolna. Przygotujemy rozwiązanie na miarę potrzeb naszych klientów, od wielkich drzwi balkonowych, po małe okna wentylacyjne. Często w domach drewnianych z bali stosuje się okna dachowe lub lukarny z wolim okiem, które nadają budowli klasycznego charakteru.

okno domu z bali

Wykończenie wnętrz 

W zakresie wykończenia wnętrz realizujemy nawet najbardziej niestandardowe pomysły naszych klientów. Wykonujemy domy drewniane pod klucz, w których można zamieszkać już zaraz po zakończeniu wszelkich prac budowlanych. Domy z bali z zewnątrz mogą wyglądać jak tradycyjny, drewniany dom, natomiast wewnątrz być synonimem nowoczesności i oryginalności. Podłogę czy ściany możemy wyłożyć w dowolny sposób: płytkami ceramicznymi, kamieniem, szklaną mozaiką itd.
Oprócz zmiany stylu we wnętrzach domów drewnianych możemy także wpłynąć na ich funkcjonalność, np. montując ogrzewanie podłogowe, które nie koliduje z naturalnymi materiałami, z których został wykonany dom. Uzupełnieniem naszej oferty jest produkcja schodów, balustrad i barierek. 

Wykonywane przez nas domy z bali nie muszą mieć jednak wyłącznie charakteru chaty góralskiej – istnieje również możliwość adaptacji dowolnego projektu, a co za tym idzie, realizacji architektury nowoczesnej. Wbrew pozorom, nowoczesna bryła budynku nie kłóci się z belkową strukturą ścian. Podejmujemy się m.in. budowy domów w stylu kanadyjskim lub skandynawskim, które najpiękniej prezentują się w bezpośrednim otoczeniu przyrody. .

wnętrze domu z bali

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych naszą ofertą do spotkania lub kontaktu z przedstawicielami firmy MARUX. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, oferując najkorzystniejsze warunki współpracy. Cieszymy się zaufaniem i dużą popularnością na polskim rynku. Podczas określenia wyglądu domu mogą Państwo opierać się na własnych preferencjach i pomysłach lub zainspirować się wcześniejszymi realizacjami MARUX. Gwarantujemy, że wykonamy dla Państwa przytulny, wymarzony dom.