Sposób konserwacji domu z drewna

Jak w przypadku każdej konstrukcji drewnianej, niezbędne jest odpowiednie zabezpieczenie powierzchni przed działaniem czynników zewnętrznych. Szczególnie należy zwrócić uwagę na konstrukcje narażanie na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Odpowiednia konserwacja pozwala na stworzenie specjalnej powłoki, która stanowi skuteczna barierę przed wilgocią, wysokimi i niskimi temperaturami, jak również nadmiernym promieniowaniem słonecznym.

Konserwację domów z bali przeprowadzać można na dwa sposoby – mechaniczny oraz chemiczny. Pierwszy z nich jest uważany za bardziej ekologiczny, bowiem do tego procesu nie wykorzystuje się żadnych szkodliwych substancji. Wzmocnienie mechaniczne opiera się przede wszystkim na odpowiednim suszeniu oraz heblowaniu poszczególnych elementów.

Drugą techniką jest chemiczne wzmacnianie powierzchni. Polega ono na nasycaniu bali i innych części konstrukcji specjalnymi impregnatami chemicznymi.

Jeśli decydujesz się na całoroczny dom z bali musisz pamiętać także o okresowej impregnacji, która dodatkowo wzmocni całą konstrukcję przed czynnikami zewnętrznymi.

Masz jakieś pytania?