Zalety domów góralskich z bali

Wielu z naszych klientów zastanawia się, czym drewniane domy góralskie z bali różnią się od tradycyjnych domów murowanych. Często słyszymy wówczas pytania o koszty i czas wybudowania obiektów z bali. Klienci zakładają zwykle, że jest to czasochłonna oraz droga inwestycja. Nic bardziej mylnego! Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy listę zalet domów góralskich z bali, z którymi zachęcamy się zapoznać:

Projekt domu w Nowej Wiosce

Technologia ekologiczna

Do postawienia tego typu domów wykorzystywane są tylko naturalne materiały, które pozwalają na wykonanie solidnej oraz trwałej konstrukcji mieszkalnej. Dzięki zastosowaniu tej ekologicznej technologii możemy stworzyć „zdrowy dom”, w którym panuje specyficzny mikroklimat, powstający w wyniku samoczynnej regulacji poziomu wilgotności wewnątrz budynku. W efekcie nasi klienci wprowadzają się do domu, który przetrwa pokolenia, będzie zdrowy dla ich rodziny i przyjazny dla środowiska.

Krótki czas budowy

Dzięki wcześniejszemu przygotowaniu elementów konstrukcyjnych, na plac budowy przywozimy już gotowe elementy, z których następnie tworzymy dom. Cały proces trwa od trzech do czterech tygodni, zależnie od charakterystyki projektu.

Atrakcyjny koszt budowy 

Na korzystne koszty inwestycji wpływa zarówno wyżej wymieniony krótki czas budowy, jak i mały ciężar domu góralskiego z bali. Pierwszy aspekt odnosi się do krótszej pracy fachowców – im szybciej stworzony będzie dom, tym lepiej dla inwestora i wykonawcy. Drugi natomiast dotyczy mniejszego kosztu transportu elementów konstrukcyjnych o niższej wadze.

Sucha technologia

Stworzenie przez nas całej konstrukcji domu sprowadza się do połączenia ze sobą drewnianych elementów przy użyciu wyłącznie metalowych łączników, śrub, gwoździ itp. Nie ma konieczności stosowania zapraw czy też klei. Dzięki temu budowa nie wymaga żadnych przerw technologicznych, co skutkuje skróceniem czasu konstrukcji domu.

Skuteczna izolacja 

Stosowane przez nas naturalne materiały drewniane są świetnym izolatorem cieplnym i akustycznym, dlatego umożliwiają oszczędzenie pieniędzy na ogrzewaniu oraz klimatyzacji. Pozwalają między innymi na długotrwałe zachowanie ciepła we wnętrzach zimą lub utrzymanie przyjemnego chłodu latem.

Dodatkowym atutem, przemawiającym za budową domów drewnianych jest to, że można je stawiać nawet zimą. Poza fundamentami, budynek z bali nie wymaga żadnych prac mokrych, takich jak betonowanie czy też murowanie, dlatego jego konstrukcja może być złożona o każdej porze roku. Oferowane przez nas obiekty mieszkalne są łatwe do przebudowy oraz modernizacji. Mamy nadzieję, że zachęciliśmy Państwa do skorzystania z naszych usług. Zapraszamy do kontaktu z nami w celu zapoznania się z ofertą domów góralskich z bali!