Dom z bali, czyli góralski klimat dostępny w każdej części kraju

dom z bali

Z roku na rok można zaobserwować coraz większą popularność domów drewnianych. Kiedyś można było spotkać je jedynie na ogródkach działkowych, dziś mogą z powodzeniem pełnić funkcję domu całorocznego. Nie sposób nie zgodzić się, że tego typu nieruchomości wyróżniają się intrygującą, bardzo wyjątkową atmosferą.

Niezastąpiony klimat domu z bali

Klasyczne domy murowane stanowią zdecydowaną większość jednorodzinnych budynków mieszkalnych. Domy drewniane spotyka się o wiele rzadziej, dlatego zawsze przykuwają spojrzenia. Nie da się ukryć, że cechuje je jedyna w swoim rodzaju atmosfera. Kojarzą nam się najczęściej z regionami górskimi, ponieważ właśnie tam znajduje się największe skupisko takich nieruchomości. Na myśl przywodzą wesoły okres ferii zimowych, przepiękne krajobrazy oraz klimatyczną naturę przyprószoną śniegiem.  Wcale nie musisz wybierać się na południe Polski, aby rozkoszować się takim nastojem. Od wielu lat inwestorzy decydują się na budowę domu z bali na własny użytek w najróżniejszych częściach kraju, nie tylko w pobliżu gór.

Dlaczego warto zdecydować się na dom z bali?

Dom z bali to jednak nie tylko wyjątkowa nastrojowość. Takie nieruchomości posiadają o wiele więcej zalet, niż mogłoby się wydawać. Drewniany dom umożliwia ciekawe aranżacje wnętrza. Niektórzy decydują się na utrzymanie stylu klasycznego, inni zaś umiejętnie łączą go z nowoczesnymi dodatkami. Oprócz tego panuje w nim bardzo korzystny mikroklimat.  Drewno neutralizuje jony dodatnie, co przekłada się na lepszą jakość snu człowieka, wydolność oddechową oraz możliwość koncentracji.

Istotny jest także wymiar ekologiczny. Dom z bali zainteresuje w szczególności miłośników natury, którzy lubią czuć bliskość przyrody. Warto także zaznaczyć, że drewniane materiały wykazują właściwości termoizolacyjne. Zimą drewniany dom szybko się nagrzewa i utrzymuje temperaturę, latem natomiast zachowuje wewnątrz przyjemny chłód.