Drewniany dom a pory roku

Dom z bali

Drewniany dom to marzenie wielu ludzi. Taka konstrukcja prezentuje się pięknie, swoim wyglądem nawiązując do architektonicznych tradycji zabudowy górskiej i ludowej. Ze względu na fakt, iż technologia murowana zdominowała w ostatnich czasach budownictwo, osoby marzące o drewnianych domach, mają o nich często mylne wyobrażenie.Obawiają się przede wszystkim wysokich kosztów oraz długiego czasu budowy, nietrwałości takiego domu, jego niezadowalających właściwości izolacyjnych, a także potrzeby regularnego przeprowadzania niezwykle angażujących prac konserwacyjnych. W dzisiejszym wpisie postaramy się rozwiać wszystkie te wątpliwości i pokazać, jak bardzo zmieniła się na przestrzeni lat technologia wznoszenia drewnianych domów. Oferowane przez naszą firmę domy z bali to idealna propozycja dla wszystkich osób, które chcą wybudować przyjazny dla zdrowia, oryginalny całoroczny dom.

Jakie są zalety domów z bali?

Nie należy bać się domów drewnianych, ponieważ współczesna technologia ich wznoszenia jest solidna, ekologiczna, szybka w realizacji, atrakcyjna cenowo, a dom, który jest w ten sposób stawiany, charakteryzuje się trwałością i doskonałymi właściwościami izolacyjnymi. Domy z bali powstają bardzo szybko, ponieważ na plac budowy przywożone są już gotowe elementy, które po złożeniu tworzą konstrukcję budynku. Cena takiej inwestycji jest bardzo atrakcyjna, co wynika przede wszystkim z krótkiego czasu budowy oraz stosunkowo niskiego kosztu transportu wszystkich elementów na docelowe miejsce. Podczas wznoszenia domu z bali nie ma potrzeby stosowania zapraw ani klejów, wszystkie części są ze sobą łączone przy użyciu śrub, gwoździ i metalowych łączników. Taka metoda łączenia dodatkowo skraca czas stawiania domu, gdyż nie trzeba robić żadnych przerw technologicznych. Drewno jest doskonałym izolatorem cieplnym oraz akustycznym, dlatego drewniane domy są niedrogie w eksploatacji i stwarzają niezwykle komfortowe warunki życia. W domach z bali panuje przyjazny dla naszego zdrowia mikroklimat, który powstaje w wyniku samoczynnej regulacji poziomu wilgoci w ich wnętrzach.

Czy drewniany dom może być domem całorocznym?

Wiele osób uważa, że drewniane domy są mniej trwałe od domów murowanych, przez co nie nadają się do całorocznej eksploatacji. Jeżeli zdecydujemy się na postawienie domu z bali, korzystając z usług doświadczonej ekipy, nie ma takiej obawy. Domy z bali stawiane przez naszą firmę są trwałe i nadają się do całorocznego wykorzystania. Do ich budowy używamy wyłącznie starannie wyselekcjonowanych elementów drewnianych, które poddajemy konserwacji mechanicznej. Każda część przyszłego domu jest dokładnie suszona i heblowana, aby uzyskać materiał o odpowiednio niskiej wilgotności. Dzięki temu mamy pewność, że każdy element wykorzystany do budowy domu będzie wytrzymały, odporny na uszkodzenia i oddziaływanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Aby taki dom był całkowicie zabezpieczony przed działaniem skrajnej temperatury, intensywnego promieniowania słonecznego i wilgoci, właściciel musi pamiętać o przeprowadzaniu okresowej impregnacji. Pierwszą impregnację wykonuje się zaraz po zakończeniu budowy. Stosujemy do tego preparaty chemiczne wnikające głęboko w strukturę drewna. Wszystkie elementy stawianych przez nas domów są precyzyjnie impregnowane przy użyciu najlepszych środków, które gwarantują właścicielom nawet do 9 lat spokoju. Po upływie tego okresu albo gdy zauważymy na elewacji budynku niepokojące przebarwienia lub spłowienia, należy ponownie wykonać impregnację.

Te proste prace konserwacyjne wykonywane w regularnych odstępach czasu gwarantują właścicielom bezpieczny dla ich zdrowia oraz odporny na działanie zmiennych warunków pogodowych dom, który niczym nie ustępuje domom murowanym. Drewniane elementy są w ten sposób chronione przed występowaniem grzybów, pleśni, atakiem szkodników, a dzięki temu ich struktura jest wytrzymała i bez problemu radzi sobie w każdych warunkach zarówno latem, jak i zimą.