Ile czasu zajmują formalności i budowa domu z bali?

budowa domu z bali

Jednym z najczęściej zadawanych naszej firmie pytań są pytania o czas inwestycji. Dlatego w tym wpisie omawiamy czas budowy oraz załatwiania wszelkich formalności związanych z budową domu z drewnianych bali.

 

Ile trwa uzyskanie pozwolenia na budowę domu z bali?

Formalności w wypadku domu z bali są identyczne, jak w wypadku innych budynków tej samej wielkości. Najpierw musimy upewnić się, ze tego typu obiekt możemy wybudować na działce. W tym celu musimy sprawdzić miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. W wypadku, gdy dla obszaru taki plan nie został opracowany, występujemy do gminy o wydanie decyzji o warunkach zabudowy. Urząd gminy na wydanie decyzji ma  pomiędzy 30 a 60 dni.

Właściwe pozwolenie na budowę uzyskamy po standardowych 65 dniach od złożenia wniosku do gminy. Nasza firma zapewnia klientom pomoc w wypełnieniu wniosku i dostarcza wszystkie wymagane do jego złożenia dokumenty.

 

Ile trwa budowa domu z bali?

Sama budowa domu z bali odbywa się w trzech etapach. Pierwszym jest budowa fundamentu pod dom z bali. Jeśli należy nam na skróceniu czasu, to najprostszy fundament, czyli płyta fundamentowa, wiąże w maksymalnie tydzień, czyli łącznie z przygotowaniem i wylaniem budowa powinna zająć mniej niż dwa tygodnie.

Właściwy dom jest najpierw przygotowywany przez Marux w naszej siedzibie. Wybór bali, ich okorowanie, przycięcie, selekcja, konserwacja i spasowanie trwa około miesiąca. Części są potem dostarczane na miejsce budowy, gdzie w ok. tydzień stawiany jest stan surowy otwarty. Łącznie z późniejszym wykończeniem, które wygląda podobnie jak w domach murowanych, nasza firma jest w stanie postawić dom nawet w 5 miesięcy, czyli znacznie szybciej niż powstaje jakikolwiek dom murowany. Oczywiście dokładna długość budowy zależy od szczegółów projektu i czynników zewnętrznych.