Jaki dom będzie najlepiej pasował do wiejskiego krajobrazu?

dom

Prawie każdy z nas marzył kiedyś o własnym domu w sielskim otoczeniu łąk i pól. Jeżeli jesteś osobą, która postanowiła wreszcie spełnić swoje marzenie, pewnie zastanawiasz się, na jaki dom się zdecydować? Jeżeli pragniesz, aby spełniał on kryteria takie, jak: funkcjonalność, energooszczędność i całoroczność, a do tego dobrze komponował się z wiejskim krajobrazem, to powinieneś wybrać drewniany dom z bali.

Dlaczego domy z bali doskonale sprawdzą się w podmiejskim otoczeniu?

Domy z bali wykonane są z drewna, co sprawia, że w ich wnętrzu panuje korzystny mikroklimat. Drewno „oddycha”, a więc zapewnia dobry obieg powietrza, a na dodatek pozytywnie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Materiał drewniany dobrze komponuje się także z krajobrazem, jaki spotyka się na wsi lub w górach i łatwo „wtapia” się w naturalne otoczenie. Taki dom z pewnością podkreśli idylliczny charakter miejsca, w jakim chcesz zamieszkać lub przykładowo prowadzić agroturystykę, a do tego jego wnętrze bez problemu urządzisz w stylu rustykalnym lub prowansalskim.

Co więcej, takie domy uważane są za energooszczędne, gdyż  zapewniają zarówno ochronę przed mrozem zimą, jak i przyjemny chłód w lecie. Są to więc domy całoroczne, które swoje doskonałe właściwości termiczne zawdzięczają drewnianym balom, których grubość odpowiada grubości ścian i dzięki temu nie jest potrzebne stosowanie dociepleń. Taka konstrukcja z okrągłych bali zapewnia im także stabilność i wytrzymałość w każdych warunkach.

Wygląd takiego domu kojarzy się z tradycyjnym budownictwem. Na jego dachu często zobaczymy klasyczne gonty drewniane, co podkreśla naturalny i ekologiczny charakter takiego domu. Wybierając firmę, która wykonuje lub pomaga zaadaptować projekty domów z bali, możesz spełnić swoje marzenie o oryginalnym i niepowtarzalnym domu, który będzie wyróżniał się spośród innych, a jednocześnie idealnie prezentował się na tle otaczającego go, naturalnego krajobrazu.