Święta w drewnianym domu, czyli jak zadbać o niepowtarzalny klimat

choinka

Święta to piękny okres, w którym z każdej strony otaczają nas klimatyczne ozdoby. Nie inaczej jest w naszych domach, które lubimy efektownie przystrajać. Wówczas tworzy się niepowtarzalna atmosfera, pełna ciepła i uroku. Jakie ozdoby wybrać do domu drewnianego, aby podkreślić jego nastrojowy charakter?

W jaki sposób ozdobić dom drewniany na Święta?

Na samym początku należy podkreślić, że domy z drewna same w sobie wyróżniają się charakterystycznym klimatem. Na myśl przywodzą ciepło, przytulność i rodzinną atmosferę. Z tego powodu ich właściciele nie muszą dokładać zbyt wielu starań, aby odpowiednio przygotować je na okres świąteczny.

Nie ulega wątpliwości, że zupełną podstawą jest choinka. Podpowiadamy, że w domach drewnianych najlepiej prezentują się żywe drzewka. Sztuczne choinki niejako psują estetykę całego otoczenia. W związku z tym najrozsądniej jest zdecydować się na prawdziwą choinkę, której uroku nie trzeba szczególnie podkreślać. Wystarczą wówczas proste, minimalistyczne ozdoby.

W domach drewnianych równie efektownie wyglądają różnego rodzaju wieńce. W tym przypadku również zalecamy żywe gałązki, które nie tylko są niezwykle estetyczne, ale także wspaniale pachną. Już kilka wieńców jest w stanie zapewnić charakterystyczną, świąteczną woń unoszącą się w całym domu. Można ulokować je na karniszach, balustradach, a także na stole czy wyspie kuchennej.

Podpowiadamy, że warto zdecydować się na kilka doniczek tradycyjnej rośliny. Mowa tu oczywiście o wilczomleczu nadobnym, czyli gwieździe betlejemskiej. Ten wszystkim dobrze znany kwiat to niemal symbol Świąt, dlatego wręcz nie może zabraknąć go wśród dekoracji domu z bali.

W tym miejscu warto zaznaczyć, że kolorystyka świątecznych ozdób nie musi być szczególnie wyszukana. W domach drewnianych najlepiej sprawdza się klasyka, czyli czerwień, zieleń oraz złoto. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby barwy dekoracji dostosować do stylu wystroju wnętrza.